top of page

אבחון באמצעות הדופק

ישבתי לפני 25 שנה על מיטת הפוטון בביתי ברחוב פינלס בתל אביב. בידי הימנית אחזתי בבקבוקון של תמצית פרחים שיצר המורה שלי ד"ר פדרו לופז מספרד. בלי להבין מה אני עושה, הנחתי את כריות אצבעות ידי השמאלית על עורק הצוואר הימני שלי. חשתי את חיי פועמים תחת כריות אצבעותיי, כשלפתע זרם חשמלי עבר מצווארי אל אצבעותי.

 

שמטתי את ידי השמאלית לצד גופי בהפתעה, לא הבנתי מה קרה. מספר חודשים מאוחר יותר, אחרי מספר רב של ניסיונות דומים עם בקבוקי תמציות שונים, הבנתי שגיליתי את נפלאות האבחון האנרגטי.

 

אתם בוודאי מכירים את התופעה, שכשאתם אוכלים משהו לא טרי או מקולקל הגוף מגיב באי נוחות. לפעמים זה יבוא לידי ביטוי באלרגיה, ויכול להסתיים גם בהקאה. בכל פעם שהגוף מזהה משהו כרעיל, אמתי או מדומה, הוא יגיב בדחייתו.

 

זו הדרך למשל שניתן לדעת, מה מתאים לנו לאכול ומה לא.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

באבחון האנרגטי, הזרם שחשתי בקצות אצבעותיי, היה ביטוי לדחייה של משהו, משהו המכיל מידע שהיה טמון בתוך האדם ובא לידי ביטוי בתגובה האנרגטית שחשתי.

 

הסבר לתופעה:

כאשר אנו חווים אירוע מכונן בחיינו, מערכת זיכרון כפולה מופעלת. הראשונה עובדתית: היכן היינו, מה קרה, רצף האירועים בזמן, ריחות, טעמים, וצבעים נרשמים עובדתית בזיכרוננו בלי פרשנות. מערכת זיכרון השנייה שנכנסת לפעולה היא רגשית. המוח מפרש את האירוע כשלילי או חיובי. ככול שהפירוש שלילי יותר, התחושה הפיזיולוגית תהיה חזקה יותר והחלק הרגשי יהפוך ליותר דומיננטי מהרציונלי.

 

קחו לדוגמה מערכת יחסים שהסתימה בגיל צעיר בפרידה, שלוותה בכאב רגשי עז. החלק העובדתי יהיה פחות דומיננטי מאשר הכאב הרגשי. אם במוח הרגשי הוטבע דחו אותי, אני לא נאהב, כואב לי מאוד, לא רוצה לחוות את זה שוב. בכל פעם שאדם זה יתקרב לקשר זוגי חדש, המוח הרגשי שלו יזהה זאת כסכנה. הוא יפרש קרבה כאופציה לכאב, לכן כדי להרחיק את האדם מהסכנה, הוא ישלח איתותי אזהרה, האדם ירגיש מתח ורצון לברוח מהקשר.

 

זו הסיבה שבמקרים רבים המשפט "אין דבר העומד בפני הרצון" אינו נכון. היחס בין המוח הרציונלי לרגשי הוא 14/1 (יש מחקר כזה) לטובת הרגשי. כלומר כשהרגשי עולה אין לרציונל סיכוי.

 

אז כאשר אקרב תמצית של פרח, שאמורה לרפא את הזיכרון הרגשי ולאפשר קרבה וזוגיות, התגובה שנחווה בקצות האצבעות (זרם חשמלי) תהיה התנגדות של המוח הרגשי לריפוי, בדיוק כמו תגובה אלרגנית לרעל. מבחינת המוח הרגשי, ריפוי יוריד את ההגנה לכן הוא מוגדר כאיום.

 

כך מתגלה לנו כלי אבחוני מדהים, עשיר במידע. כי בכל פעם שאקרב לגופו של אדם אמצעי שאמור לרפא אותו ואחווה זרם חשמלי, אדע בדיוק מה הזיכרון הרגשי מפרש בטעות כסכנה, מונע מהאדם קרבה ויוצר תגובה המרחיקה, את מה שהאדם שואף אליו למשל זוגיות.

 

מצבי משבר אינם דבר שלילי, הם החוט המכוון אותנו, לראות מה טמן במוח הרגשי הדורש שינוי.

 

יצרתי 83 פילטרים בשנת 2004, המאפשרים לי לדעת מה עצור במוח הרגשי של כל אדם, החווה מציאות שאינה תואמת את רצונותיו.

 

האבחון הרגשי באמצעות פילטרים מפרחי ארץ-ישראל, הוא אחד הכלים המדויקים שאני מכיר, לזיהוי חוויות רגשיות שליליות. כשהן מטופלות, רצונו של האדם מתגשם.

החלק הכי חשוב בתהליך הובלה של כל אדם הוא האבחון, משם אפשר לקבוע תכנית פעולה.

 

· * התגובה בקצות האצבעות אינה תגובה אלרגנית לאבקני הפרחים, אין בפילטרים שום חומר אורגני שאליו האדם יכול להגיב.

 

ניתן ללמוד כיצד להשתמש בכלי הזה בקלות יחסית.

נתן אמסטר, שאלה של שינוי, מאבחן מטפל ומתקשר. 054.4517121

כאבים 2.jpg
bottom of page